Informace pro modelky – focení

Tyto instrukce pro modelky jsem vytvořil po mnohaleté zkušenosti se začínajícími modelkami. Každé focení je individuální, ale shrnul jsem alespoň základní poznatky a informace.

Pokud nejsme předem dohodnuti a fotíme poprvé, nemohu Ti dopředu říct téma, protože tě neznám. Vyzkouším s tebou svoje zavedené postupy a budeme rozvíjet to, co Ti bude nejvíc slušet. Jestli pak spolu budeme ještě někdy fotit, připravím Ti focení na míru.

Univerzální instrukce pro modelky začínající i pokročilé

Délka focení

Optimální doba je 3–4 hodiny. Minimum jsou 2 hodiny. V případě, že fotíme v ateliéru, tak si vezmi si svoji muziku na CD.

Platí pro focení v ateliéru i venku

Vezmi si co nejvíc různých oblečení, ať se může kombinovat. Hlavně aby to byly pestré věci a ne jednobarevná trika. To je pak na fotce pouze velká nezajímavá barevná plocha. Dobré jsou košile, které se dají rozepínat a nejzajímavější je zavazování na šňůrky, s tím se dá na fotkách dost vyhrát. Taky si vezmi nějaké šaty, nejlépe s rozparkem a velkým výstřihem. Hodně dívek je běžně nenosí, protože radši chodí v kalhotách, ale v šatech vypadají víc žensky. Kalhoty si samozřejmě taky vezmi. Lepší jsou ale barevné nebo které mají nějakou strukturu (manšestráky). K tomu ještě kraťasy, šortky, minisukni, silné ponožky (Důležité! Kdybys byla dlouho bosa, byla by Ti zima). Jestli máš rifle s dšískou, tak si je taky vezmi. Dle možností vezmi i něco hodně roztrhaného, případně co by se mohlo roztrhat.

Další oděvní doplňky vhodné pro focení

Kožíšek, noční košilka, korzet, síťované punčochy...

Taky plavky a nějaké hezké spodní prádlo, jestli chceš fotit i takovéto fotky. Spodní prádlo si vezmi radši volnější, na fotkách vypadá nevypadá elegantně, když se zařezává do kůže. Je lepší mít více druhů, protože to nezabere moc místa a máme možnost výběru.

Vezmi si i zajímavé boty, lodičky, kozačky.

Samozřejmě nemusíš brát všechno, protože stejně stihneme jen 3-4 převleky, ale je lépe mít toho více, ať je z čeho vybírat. Hlavně aby to bylo nějak zajímavé. Nemá cenu si přinést čtvery fádní kalhoty, protože stejně z nich asi nevyberu žádné.

Doplňky k focení

Brýle, korále, šperky, pásky, kšandy, šály, šátky, klobouky, čepice, paruky, zajímavou pláštěnku, vějíř, zbraně, nějaké zajímavé hračky a talismany (medvídek, stříkací pistole, zrcátka, ...) a další blbůstky, jestli tě ještě něco dalšího napadne.

Líčení na focení

Před focením se nalič a jestli znáš nějakou vizážistku, tak ji požádej, ať tě nalíčí nebo poradí. Vezmi si malůvky s sebou, je tam zázemí, kde se můžeš líčit. Líčení můžeš klidně přehnat, protože fotografické blesky “vyžerou” barvy a obličej pak vypadá mdle a nezajímavě.

Při líčení na focení platí pravidlo

1. Jestliže jsi nalíčená přehnaně, vypadá to na fotce akorát.
2. Jestliže jsi nalíčená trochu, vypadá to na fotce, že nejsi nalíčená.
3. Jestliže nejsi nalíčená, vypadá to na fotce hrozně.

Když jsi nalíčená tak moc, že bys v tom nevylezla na ulici, tak to je správné líčení pro focení. Taky nezapomeň na matný pudr, protože pleť se někdy leskne.

Můžu pozvat i nějakou vizážistku. Cena je od 300 do 600-1000 Kč podle náročnosti.

Účes na focení

S účesem udělej co chceš. Jestli nosíš vlasy svázané, tak se připrav i na to, že je budu rozvazovat a fotit rozpuštěné. Není to ale podmínka. Jestli budeš mít nějaký složitější účes, tak ho nechám. Vezmi si nějaké sponky a gumičky do vlasů. A samozřejmě hřeben na úpravu účesu. Pokud možno nedávej si tužidlo nebo lak, protože rád pouštím do vlasů větrák, aby vlály.

Doprovod na focení

Jestli chceš, můžeš si někoho přivést na focení. Mně nikdo nevadí a rozhoduji se podle toho, jestli to vyhovuje modelce. Když vidím že ne, pošlu všechny pryč.

^ Zpět na informace

Chcete-li se vrátit na předchozí stránku s informacemi.

^ Zpět na úvodní stránku

Chcete-li se vrátit na úvodní stránku.

Google Analytics